ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Авіакомпанія ‘‘Авіалінії України''

«АВІАКОМПА́НІЯ ‘‘АВІАЛІ́НІЇ УКРАЇ́НИ’’» – авіаційна компанія, що займається перевезенням пасажирів. Засн. 1990 у Києві як об’єдн. «Авіалінії України» на базі Укр. управління цивільної авіації, історія якого розпочиналася 1923 зі створенням першої укр. авіакомпанії «Укрповітряшлях» (див. Авіація цивільна). 1992– 2000 – держ. авіакомпанія «Авіалінії України», від 2000 – ВАТ з сучас. назвою. Здійснює регулярні та чартерні авіаперевезення по Україні з аеропорту «Київ» (Жуляни); міжнар. – до США, Канади, Росії, ОАЕ, Китаю, Тунісу, Вірменії та ін. з аеропорту «Бориспіль» (Київ), а також рейси зі Львова до Торонто та Варшави. Перевезення здійснюються на літаках Ту-134, Ту-154Б, Ту-154М, Іл-62. Авіакомпанія має свої представництва у Вінниці, Львові, Харкові, а також у Баку, Єревані, Софії, Пекіні, Празі, Каїрі, Тбілісі, Будапешті та ін.

С. П. Папушин

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Авіакомпанія ‘‘Авіалінії України'' / С. П. Папушин // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42336

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42336

Кількість переглядів цього року:

19

Схожі статті

Аеросвіт
Підприємcтва  | Том 1 | 2001
Т. С. Шевченко
Воларе
Підприємcтва  | Том 5 | 2006
С. О. Колос
Байда
Підприємcтва  | Том 2 | 2003
С. О. Плахотнюк

Нагору