ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Автоматгірмаш ім. В. Антипова

«АВТОМАТГІРМА́Ш ІМ. В. АНТИПОВА» – науково-дослідна установа, що займається створенням, освоєнням, впровадженням у виробництво, а також сервісним обслуговуванням систем та засобів автоматизації устаткування вугільної, гірничорудної, хімічної, металургійної, машинобудівної та інших галузей промисловості. Підпорядк. Мін-ву палива та енергетики України. Розташ. у Донецьку. Створ. у серпні 1956 як відділ проектування автоматизації установок діючих шахт Донбасу Держ. проектно-конструктор. інституту «Діпровугілляавтоматизація» Міністерства вуг. промисловості СРСР. 1960 на його базі створ. Сталін. філіал проектно-конструктор. інституту «Діпровугілляавтоматизація» Держ. комітету РМ СРСР, який від 1964 перетворено на Донец. наук.-досл. та проектно-конструкторський інститут з автоматизації гірничих машин «Автоматгірмаш» Держ. комітету важкого, енергет. та трансп. машинобудування при Держплані СРСР. Від 1974 інститут увійшов до складу НВО зі створення та випуску засобів автоматизації гірничих машин (НВО «Автоматгірмаш») Міністерства вуг. промисловості СРСР. Від 1989, у зв’язку з ліквідацією НВО «Автоматгірмаш», інститут функціонує як самост. одиниця. Від 1996 – ВАТ. У жовтні 1999 з його складу виділено наук.-досл. і проектно-конструктор. частину й створ. на її базі ВАТ «Автоматгірмаш ім. В. Антипова». Інститут має лаборатор. та експеримент. бази, наук.-досл. та проектно-конструктор. служби, сертифікаційний центр. За роки діяльності науковці А. видали 28 зб. наук. праць, опубл. 22 монографії, 22 огляди та понад 1100 статей. У активі інституту – понад 900 винаходів, захищених автор. свідоцтвами та патентами України, медалі та дипломи за участь у міжнар. ярмарках та виставках.

М. С. Рабинович, В. Г. Курносов

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Автоматгірмаш ім. В. Антипова / М. С. Рабинович, В. Г. Курносов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42433

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42433

Кількість переглядів цього року:

19

Схожі статті

Нагору