ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Азара

АЗА́РА (Azara) – місто, один з осередків української діаспори в Арґентині. Розташ. за 6 км від м. Апостолес у провінції Місьйонес. Пл. 177 км2. Насел. 2548 осіб (1991). Перші згадки про українців, які поселилися в цій місцевості, датуються 1897. Вони прибули з Галичини (Товмацький пов., нині Тлумацький р-н Івано-Фр. обл.). Поселялися в А. також і польс. імігранти. У лип. 1902 до Апостолеса приїхала велика група укр. та польс. імігрантів із Зх. України (бл. 1600 осіб). За відсутності вільних земель у цій місцевості уряд вирішив створити для новоприбулих насел. пункт, який отримав офіц. назву «Азара». Разом з поляками прибули катол. священики, що організували в кожній парафії при костелі польс. клуби й школи і намагалися асимілювати українців, навернути їх до польс. культури і катол. релігії. Частково це вдалося. 1908 з Бразилії до Апостолеса приїхав перший укр. священик К. Бжуховський. Того ж року він відвідав А. і заохотив українців збудувати власну церкву. Буд-во було закінчено за діяльності о. Я. Карп’юка, який у 1909–11 працював у Апостолесі й А. 1912 до А. прибув о. Е. Ананевич, який заснував першу в А. укр. організацію – Братство св. Йосафата, а наступного року укр. школу. Нині укр. поселенці А. займаються переважно с. госп-вом і ремісництвом. Окремі з них працюють учителями мол. і серед. шкіл. Більшість насел. А. досить добре розуміє укр. мову. 1991 мером А. був українець з походження П. Глинянюк. Укр. родини зберігають нац. традиції, звичаї, вірування, реліг. обряди.

Літ.: о. В. Ковалик. Василіяни в Арґентині. Буенос-Айрес; Прудентополіс, 1988; M. Vasylyk. Inmigraciуn Ucrania en la República Argentina. Buenos Aires, 2000.

М. Василик

Рекомендована література

  1. о. В. Ковалик. Василіяни в Арґентині. Буенос-Айрес; Прудентополіс, 1988;Google Scholar
  2. M. Vasylyk. Inmigraciуn Ucrania en la República Argentina. Buenos Aires, 2000.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Азара / М. Василик // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42734

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Населені пункти

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42734

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Копчак
Людина  |  Том 14 | 2014
А. М. Тимошенко
Кузьминський
Людина  |  Том 15 | 2014
В. Ф. Шинкарук
Абесинова
Людина  |  Том 1 | 2001
Ю. Л. Педан

Нагору