ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

KURIER LWOWSKI

«KURIER LWOWSKI» – газета. Виходила 1883–1926 польс. мовою у Львові. Засн. – Л. Масловський; 1886 через фінанс. труднощі продав видавн. спілці, співвласниками якої були Е. Лілієн, Б. Вислоух (ред. 1887–1919) та Г. Ревакович, котрі дотримувалися ліберал. поглядів. Наклад періодично змінювався і становив від однієї до кількох тис. примірників. Газета помірковано критикувала устрій і слугувала формуванню демократ. течії у польс. політ. русі. Від липня 1887 до травня 1897 з ред. співпрацював І. Франко, який на сторінках часопису опу­блікував низку своїх творів, зокрема «Маніпулянтка», «Яць Зе­лепуга», «Панталаха», а також фрагменти роману «Лель і Полель», друкував літ.-крит. статті. Після встановлення у Львові польс. влади вид. стало друк. органом демократ. інтелігенції, яка співпрацювала з політ. середовищем польс. «людовців» (до кін. 1922). Додатки: «Tydzień» та «Na ziemi naszej». Серед авторів та дописувачів – Я. Кас­­прович, Б. Лімановський, Е. Оже­шко, В. Оркан.

А. М. Козицький

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

KURIER LWOWSKI / А. М. Козицький // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-51855

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Періодика

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

51855

Схожі статті

За нашу Україну
Періодика  | Том 10 | 2010
О. І. Неживий
Криниця
Періодика  | Том 15 | 2014
Ю. В. Сіренко
Краєзнавство. Географія. Туризм
Періодика  | Том 15 | 2014
Л. А. Білименко

Нагору