ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Курилло Теофіль

КУРИ́ЛЛО Теофіль (1891, с. Розділля Горлиц. пов., нині Польща – 1945) – правознавець, громадсько-куль­турний діяч. Закін. Вищу торг. школу у Відні, здобув докторат із права у Яґеллон. університеті в Кракові. Працював суддею, адвока­том. Під час 1-ї світової війни ув’яз­нений австро-угор. владою у таборі Талергоф побл. м. Ґрац (нині Австрія). Зібрав, обробив і видав значну кількість матеріалів з історії Лемківщини. Автор праць «Дневник лемка из Талер­гофа» // «Талергофский альманах», 1930, ч. 1, «Краткая сводка писателей и журналистов на Лемковщине» (1934), «Лемки – князями Церкви» (1938; усі – Львів). Також вміщував численні статті, нариси, замітки з життя лемків у різних газетах і журналах, зібрав багато відомостей про помітних в історії і культурі лемків, але окремою книжкою видати їх не встиг. 1945 за­арешт. у Кракові органами НКВС, загинув в ув’язненні.

І. Д. Красовський

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Курилло Теофіль / І. Д. Красовський // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-51894

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

51894

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Горб-Ромашкевич
Людина  |  Том 6 | 2006
Ю. Я. Касяненко
Бичкова
Людина  |  Том 2 | 2003
В. І. Семчик
Жеребкін
Людина  |  Том 9 | 2009
А. П. Гетьман

Нагору