ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Кучмій Іван Васильович

КУЧМІ́Й Іван Васильович (28. 06. 1912, м. Вінніпеґ, провінція Манітоба, Канада – 20. 12. 1988, містечко Нью-Малден, графство Саррі, Велика Британія) – піаніст, скрипаль. Брат Є. Кучмій-Ільчишин. Навч. у Манітоб. консерваторії (кл. скрипки Дж. Вотергауза; фортепіано – Л. Ґітона). 1929 отримав золоту медаль Ради королів. муз. шкіл Великої Британії, 1931 здобув стипендію для навч. у Королів. муз. коледжі в Лондоні (вчителі – І. Менґес, Г. Фрай­єр, М. Лендер). Залишився у Великій Британії, був заст. концертмейстера в Балет. оркестрі «Маркова-Долін». 1938 працював у оркестрі Лондон. філармонії, також виступав у Ґлайнд­борн. опері. Деякий час служив у британ. армії, а 1939 повернувся на роботу в Лондон. філармонію і знімався у кінострічці «Битва за музику». Виступав як позаштат. скрипаль у симф. оркестрі «Бі-Бі-Сі» та Королів. симф. оркестрі Великої Британії. Від 1985 – на пенсії. Як піаніст не­одноразово виконував Концерт для піаніно № 4 Л. ван Бетговена у Лондон. філармонії, 1949 виступав у концерт. залі «Віґмор-Голл» (Лондон) з «Варіаціями для фор­тепіано на осно­­ві українських на­родних пісень» (запис М. Арнольда).

Ю. Б. Ковалів

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Кучмій Іван Васильович / Ю. Б. Ковалів // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-52480

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

52480

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Вікторов
Людина  |  Том 4 | 2005
В. С. Грабовський
Купновицька
Людина  |  Том 16 | 2016
П. М. Гундер
Ельгісер
Людина  |  Том 9 | 2024
Р. Є. Левицький

Нагору