ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Лозівські вісті

«ЛОЗІВСЬКІ́ ВІ́СТІ» Видавали у м. Лозова Харків. обл. як часопис міста і села 1943 двічі на тиждень (не менше 26 чисел). Позначка U2 на остан. сторінці внизу означала, що видання контролював батальйон пропаганди для України. У рубриці «Із зведень Верховного командування німецької армії» подавали інформацію про щоденні бої на фронтах; окрім того, фронт. та ін. міжнар. новини висвітлювали у рубриках «Звідусіль», «Вісті звідусіль», «Коротко». Агітували українців виїжджати на роботу до Німеччини. У низці матеріалів с.-г. тематики порушували питання вчас. обробітку землі та передання її в приватну власність, зокрема «Посівна і робота лозівського господарського банку» (№ 5), «Питання весняних робіт» (№ 6), «Розподіл землі на Україні» (№ 8), «Більше землі для українських селян» (№ 9). Літ. творчість представлено опо­віданнями «Дзвін» (№ 5) та «Селянин і дівчина» (№ 6) без зазначення авторів, уривками з роману «Замісник святого Юрія» Р. Біндінґа, поезіями О. Гайового, В. Лоснікова, О. Варавви. Публікації доповнювали політ. карикатури, гумор і сатира. Дру­кували відозви місц. влади, різнопланові оголошення від установ та організацій, напр., стосовно боротьби з гусінню, купівлі медикаментів рай. лікарнею у при­ват. осіб, вакансій у лозів. театрі, понадплан. здавання яєць. Ред. – І. Котенко.

Літ.: Курилишин К. Українська легальна преса періоду німецької окупації (1939–1944 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж.: У 2 т. Т. 1. Л., 2007.

К. М. Курилишин

Рекомендована література

  1. Курилишин К. Українська легальна преса періоду німецької окупації (1939–1944 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж.: У 2 т. Т. 1. Л., 2007.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Лозівські вісті / К. М. Курилишин // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-56233

Том ЕСУ:

17-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

56233

Кількість переглядів цього року:

12

Схожі статті

Процев’ят
Людина  | 2024
М. А. Жишкович
Лімниченко
Людина  | Том 17 | 2016
В. Т. Полєк
Опанасюк
Людина  |  Том 24 | 2022
М. О. Лєцкін

Нагору