ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Лозова, Лозовенька

ЛОЗОВА́, Лозовенька – річка у Перевальському та Слов’яносерб­ському районах Луганської області, права притока Лугані (ба­сейн Сіверського Дінця). Довж. 46 км, пл. водозбору 282 км2. Бере початок із джерел на пн. макросхилі Донец. кряжа, на Зх. від с. Вергулівка Перевал. р-ну. Долина переважно трапецієподібна, шир. до 3,5 км. Заплава двостороння, на окремих ділянках відсутня; шир. її від 2 до 10 м. Похил річки 4,3 м/км. Живлення переважно снігове та підземне. Замерзає наприкінці листопада, скресає в березні. Воду частково використовують для зрошення та комуналь­но-побут. потреб. Знач. вплив на режим і якість води річки мають стічні шахтні води та стічні води пром. підприємств.

О. О. Кисельова, Ю. О. Кисельов

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Лозова, Лозовенька / О. О. Кисельова, Ю. О. Кисельов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-56247. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Том ЕСУ:

17-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

56247

Кількість переглядів цього року:

6

Схожі статті

Галінський
Людина  | 2023
Ю. М. Червяков
Крамськой
Людина  |  Том 15 | 2014
Н. П. Короткова
Малюк
Людина  |  Том 19 | 2018
В. М. Михайлов

Нагору