ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Маґас Всеволод Іванович

МА́ҐАС Всеволод Іванович (01. 10. 1923, с. Русь-Молдовиця, нині Румунія) – український карикатурист. Навч. у Чернів. гімназії. Під час 2-ї світ вій­ни емігрував на Захід. Перебуваючи у таборах для переміщ. осіб у Німеччині, викладав математику в непов. серед. школі у Ваймарі, закін. студії й отримав диплом машинобуд. інж. Виїхав до Канади. Працював 35 р. у проектувал. відділі фірми транс­форматорів «Гайдр». Із гімназій. літ захопився карикатурою, у Ні­меччині брав уроки малярства. У 1960–2000-х рр. його карикатури друкували в укр. діаспор. часописах «Вільне слово», «Буковина», «Новий шлях», гуморист.-сатир. ж. «Всесміх» (Торонто, 1991–2011). Малює переважно шаржі на відомих світ., укр. політиків та діячів укр. діаспори, а також побут. сюжети, іл. до усмішок й анекдотів. Виставки карикатур М. відбулися у повоєнні роки в Німеччині та Італії, а також у Канаді (Торонто, 1988). Живе у м. Оранжвіл (провінція Онтаріо, Канада).

Літ.: Патріярх рідного «Всесміху» // Всесміх. 1992. № 11.

М. В. Савчук

Рекомендована література

  1. Патріярх рідного «Всесміху» // Всесміх. 1992. № 11.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Маґас Всеволод Іванович / М. В. Савчук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2017. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-60272

Том ЕСУ:

18-й

Дата виходу друком тому:

2017

Дата останньої редакції статті:

2017

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

60272

Кількість переглядів цього року:

8

Схожі статті

Ейнгорн
Людина  |  Том 9 | 2009
І. Н. Войцехівська
Мудла
Людина  | 2023
І. М. Манюк
Єрмоленко
Людина  |  Том 9 | 2023
О. Б. Ткаченко

Нагору