ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Маєвська Владислава

МАЄ́ВСЬКА Владислава (19. 03. 1911, Львів – 18. 05. 2011, Лондон) – радіожурналістка, актриса, співачка, громадська діячка. Урядові нагороди Польщі. Театр. премія за кращу жін. роль (1967). Закін. правн. факультет Львів. університету (1935), факультет адм. права Единбур. університету (Велика Британія), муз. та балетні студії Великого театру у Львові. Від 1930 працювала журналісткою львів. студії Польс. радіо. Співала у програмі «Зірки через кальку», вдало пародіюючи популяр. співачок Ґ. Ор­дон, З. Поґожельську, М. Зімінську, М. Дитрих, Л. Бойє. У репертуарі – ліричні пісні, куплети, співанки та балади, зокрема «На Клепарові», «В Стрийському парку», «На Левандівці», «Ох, ті бали», «Карнавал починається». Від 1932 – у твор. колекти­ві «Весела львів. хвиля» під керівництвом В. Будзинського. У вересні 1939 виїхала до Румунії, де В. Будзинський створив новий театр. колектив «Львів. хвиля». У березні 1940 театр через Югославію та Італію прибув до Франції, де був прийнятий на військ. службу до Війська Польського. Колектив давав концерти для польс. вояків у Великій Британії, Франції, Нідерландах і Бельгії, часто виступаючи на платформах вантажівок, у шпиталях, казармах. Після вій­ни залишилася у Великій Британії. Продюсувала літ. кабаре М. Гемара, грала у його театрі в Лондоні. Від 1950-х рр. співпрацювала з лондон. бюро «Радіо Вільна Європа», понад 30 р. готувала для нього артист. програми, інтерв’ю. 1994 передала для Польс. радіо у Варшаві архів «Радіо Вільна Європа» зі звук. записами творчості М. Гемара. Видала кн. спогадів «Z Lwowskiej fali do Radio Wolna Euro­pa» (Wrocław, 2006).

І. Я. Яремко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Маєвська Владислава / І. Я. Яремко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2017. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-60295

Том ЕСУ:

18-й

Дата виходу друком тому:

2017

Дата останньої редакції статті:

2017

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

60295

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Лаврівська
Людина  |  Том 16 | 2016
Я. І. Мазурак
Воскресенська
Людина  |  Том 5 | 2006
Г. В. Конькова
Божко
Людина  |  Том 3 | 2016
Л. І. Жиліна

Нагору