ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Чернявський Дмитро Олександрович

ЧЕРНЯВСЬКИЙ Дмитро Олександрович (05. 03. 1992, с-ще Артемівське Артемівського р-ну, нині Хромове Бахмутського р-ну Донецької обл. — 13. 03. 2014, Донецьк, де й похований) — громадський діяч. Герой України (2015, посмертно). Під час навчання (1999—2009) у загальноосвітній школі № 18 у м. Артемівськ (нині Бахмут) тричі на обласній олімпіаді з історії посідав 2-е місце, а його дані було занесено до інформаційного банку обдарованих дітей Донеччини. ЗНО із цього предмета склав на 200 балів. Закінчив обліково-фінансовий факультет Донецького університету (2013, бакалавр за спеціальністю «облік і аудит»). Відтоді заочно навчався в магістратурі економічного факультету Львівського університету імені І. Франка. Громадською діяльністю почав займатися ще в студентські роки. Від жовтня 2010 — чл. Всеукраїнського об’єднання «Свобода», від березня 2011 — керівник прес-служби його Донецького міського, а від березня 2013 — керівник прес-служби Донецького обласного осередків. Був організатором низки українських культурницьких акцій на Донеччині. Пізньої осені 2013 став активним учасником Революції гідності. Долучився до протестних акцій у Донецьку, кілька разів відвідував київський та львівський Майдани. Намагався пояснити учасникам Антимайдану в столичному Маріїнському парку, заради чого люди вийшли на протести проти дій тодішньої влади. 13 березня 2014 був добровольцем у самообороні, що охороняла учасників мітингу за єдність України в Донецьку. Того ж дня, захищаючи відхід мирних демонстрантів, Дмитро Чернявський загинув від ножового поранення. Він голіруч намагався протидіяти нападу групи озброєних проросійських бойовиків. На його честь на будівлях рідної школи № 18 (2015) та економічного факультету Львівського університету (2018) встановлено меморіальні дошки. 15 листопада 2017 Кабінетом Міністрів України засновано стипендію імені Дмитра Чернявського за спеціальністю «економіка» для студентів та курсантів закладів вищої освіти державної форми власності. Його ім’я та портрет викарбувані на меморіалі Героїв Небесної сотні у Києві на вулиці Інститутська.

Р. В. Пилипчук

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Чернявський Дмитро Олександрович / Р. В. Пилипчук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2022. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-77716

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2022

Дата останньої редакції статті:

2022

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Людина

Ключове слово:

громадський діяч

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

77716

Кількість переглядів цього року:

7

Схожі статті

Литвак
Людина  |  Том 17 | 2016
О. П. Делі, Л. І. Саєнко
Грінченко
Людина  |  Том 6 | 2006
О. М. Немкович
Ковальський
Людина  | Том 13 | 2013
Ю. Б. Ковалів

Нагору