ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Перчевська Наталія Миколаївна

ПЕРЧЕ́ВСЬКА Наталія Миколаївна (01. 06. 1952, Київ) — актриса. Заслужена артистка України (2018). Закінчила Київський інститут театрального мистецтва (1974; курс І. Молостової). Відтоді працює в Національному драматичному театрі імені І. Франка (Київ). Для актриси характерна здатність до перевтілення, що дозволяє з успіхом грати у виставах різних жанрів, від ґротескної комедії до трагедії.

Ролі: Христя («Незабутнє» за О. Довженком), Ганна («Васса Желєзнова» М. Горького), Олімпія («Суд і полум’я» за І. Франком), Олена Андріївна («Дядя Ваня» за А. Чеховим), Фріда («Майстер і Маргарита» за М. Булгаковим), Катря («Житейське море» І. Карпенка-Карого), Бетчер («Кар’єра Артура Уї» Б. Брехта), Кетрін («Леді і Адмірал» Т. Реттіґана), Устя, Секлита («За двома зайцями» М. Старицького), Мати Ґасіона («Едіт Піаф. Життя в кредит» Ю. Рибчинського, В. Васалатій), Баба Параска («Кайдашева сім’я» І. Нечуя-Левицького), Завгосп («Великі комбінатори» за романом «12 стільців» І. Ільфа та В. Петрова), Фрау Блюменталь («Три товариші» Е.-М. Ремарка), Дівчина з міста («Тев’є-Тевель» за Шолом-Алейхемом).

Н. А. Пономаренко

Основні ролі

Христя («Незабутнє» за О. Довженком), Ганна («Васса Желєзнова» М. Горького), Олімпія («Суд і полум’я» за І. Франком), Олена Андріївна («Дядя Ваня» за А. Чеховим), Фріда («Майстер і Маргарита» за М. Булгаковим), Катря («Житейське море» І. Карпенка-Карого), Бетчер («Кар’єра Артура Уї» Б. Брехта), Кетрін («Леді і Адмірал» Т. Реттіґана), Устя, Секлита («За двома зайцями» М. Старицького), Мати Ґасіона («Едіт Піаф. Життя в кредит» Ю. Рибчинського, В. Васалатій), Баба Параска («Кайдашева сім’я» І. Нечуя-Левицького), Завгосп («Великі комбінатори» за романом «12 стільців» І. Ільфа та В. Петрова), Фрау Блюменталь («Три товариші» Е.-М. Ремарка), Дівчина з міста («Тев’є-Тевель» за Шолом-Алейхемом).

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Перчевська Наталія Миколаївна / Н. А. Пономаренко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2023. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-879885

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2023

Дата останньої редакції статті:

2023-07-27

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

879885

Кількість переглядів цього року:

7

Схожі статті

Іщенко
Людина  |  Том 11 | 2011
М. М. Бровун
Камінська
Людина  |  Том 12 | 2012
В. І. Шитик
Кемарська
Людина  |  Том 12 | 2012
М. Ю. Ржевська

Нагору