ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Волянська Лілея Олегівна

ВОЛЯ́НСЬКА Лілея Олегівна (28. 06. 1945, м. Падерборн, Німеччина) – українська співачка (сопрано) та художниця у Канаді. Дочка Олега-Мирослава, сестра Богдани, онука Павла Волянських. Художню й мистецтвознавчу освіту здобула в Нью-Йорк. університеті (1971), пед. – в Альберт. університеті (1979), диригент. – на курсах при Укр. муз. товаристві в Альберті (1984; кл. В. Колесника; обидва – в м. Едмонтон). Навч. співу приватно у М. Слов’янської (Нью-Йорк) та Д. Березенця, а також в Альберт. консерваторії в Едмонтоні (1984–89; кл. Д. Астора і Л. Петрілло), стажувалася в Київ. консерваторії (1991–92). Артист. діяльність розпочала 1974 концертами в Оттаві, Торонто та Нью-Йорку. Виступала у складі Торонт. укр. опер. компанії, укр. збірної опер. трупи під керівництвом В. Колесника (Торонто, Едмонтон). У репертуарі – романси Б. Лятошинського, М. Лисенка, В. Барвінського, С. Людкевича, О. Нижанківського, а також сольні партії у творах укр. композиторів діаспори (літургія «Тисячоліття» Ю. Фіали, ораторія «Неофіти» М. Кузана). Від 1990 гастролює з концертами в Києві, Харкові, Львові. Записала 3 аудіокасети за творами укр. композиторів (1989, дві – 1991). Виконала розпис іконостаса в церкві Непорочного зачаття у м. Сан-Франциско (шт. Каліфорнія, США, 1972), низки громад. споруд в Едмонтоні. Авторка низки посібників для педагогів та учнів укр.-англ. шкіл в Канаді.

Партії: Наталка («Наталка Полтавка» М. Лисенка), Оксана («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Катря («Наймичка» М. Вериківського).

І. М. Лисенко

Основні партії

Наталка («Наталка Полтавка» М. Лисенка), Оксана («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Катря («Наймичка» М. Вериківського).

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Волянська Лілея Олегівна / І. М. Лисенко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-29667

Том ЕСУ:

5-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

2006

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

29667

Кількість переглядів цього року:

9

Схожі статті

Лисогір
Людина  | Том 17 | 2016
І. М. Лисенко
Гулегіна
Людина  |  Том 6 | 2006
І. М. Лисенко
Лопатинська
Людина  |  Том 17 | 2016
Р. Я. Пилипчук

Нагору