ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Горбачово-Михайлівка

ГОРБАЧО́ВО-МИХА́ЙЛІВКА – селище міського типу Донецької області, підпорядковане Моспинській міськраді. Знаходиться за 8 км від м. Моспине та за 40 км від обл. центру. Пл. 18,2 км2. Насел. 828 осіб (2001, складає 70,4 % до 1989), переважно росіяни та українці. Назва походить від прізвищ козака Горбачова, якому Петро І надав дворян. титул і подарував землі на тер. сучас. Г.-М. за хоробрість, проявлену під час взяття Азова, та отамана Михайлова, який командував козац. роз’їздом у с-щі. У ході воєн. дій 1918–20 влада неоднораз. змінювалася. Від 21 жовтня 1941 до 6 вересня 1943 – під нім.-фашист. окупацією. Під час визволення с-ща від загарбників загинуло 55 рад. воїнів. Від 1959 – смт. У межах Г.-М. ведеться видобуток вугілля, працюють птахофабрика «Моспине», госп-во Донец. хлібокомбінату. Є заг.-осв. школа, спорт. майданчик, фельдшер. пункт. Побл. с-ща розташ. 5 стародав. курган. насипів доби бронзи. На брат. могилі воїнів, які загинули під час визволення Г.-М. від нім.-фашист. окупантів, встановлено пам’ятник.

Г. П. Ковальчук

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Горбачово-Михайлівка / Г. П. Ковальчук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-31057

Том ЕСУ:

6-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

2006

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

31057

Кількість переглядів цього року:

15

Схожі статті

Гриценко
Людина  |  Том 6 | 2006
Р. С. Фурдуй
Наше життя
Періодика  | Том 22 | 2020
Т. М. Шеховцова
Краснодон
Населені пункти  | Том 15 | 2014
Ю. Б. Баклагов, Г. І. Чапанська

Нагору