ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Великий Куяльник

ВЕЛИ́КИЙ КУЯ́ЛЬНИК – річка у Ширяївському та Іванівському районах Одеської області, впадає у Куяльницький лиман. Довж. 150 км, пл. бас. 1860 км2. Долина завширшки до 3,5 км, шир. заплави – до 1 км. Річище звивисте, шир. до 5 м. Похил річки 0,7 м/км. Осн. притока – Кошківка (ліва). Живлення снігове і дощове. У посушливий період часто пересихає. Льодостав триває від грудня до серед. березня. Річка зарегульов. водосховищем та 65-ма ставками. Річище на відстані 50 км розчищене і випрямлене. Воду використовують для побут. і с.-г. потреб, розведення риби.

Ю. О. Амброз

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Великий Куяльник / Ю. О. Амброз // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-32744

Том ЕСУ:

4-й

Дата виходу друком тому:

2005

Дата останньої редакції статті:

2005

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

32744

Кількість переглядів цього року:

65

Схожі статті

Ковсуг
Водойми  | Том 13 | 2013
В. Г. Клименко
Дереглуй
Водойми  | Том 7 | 2023
М. І. Кирилюк
Іршава
Водойми  | Том 11 | 2011
М. І. Кирилюк

Нагору