ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Весловий слалом

ВЕСЛОВИ́Й СЛА́ЛОМ – вид гребного спорту, веслування на швидкій воді зі встановленими на дистанції ворітьми. Змагання зазвичай проводять на річках чи штучних каналах зі швидкістю течії не менше 2 м/с. Чоловіки беруть участь у перегонах на каное-одиночках, каное-двійках і байдарках-одиночках, жінки – на байдарках-одиночках. Офіц. змагання з В. с. вперше відбулися 1932 у Швейцарії, де 1949 також проведено перший чемпіонат світу. В. с. був показовим видом змагань на 20-х Олімпійських іграх (Мюнхен, 1972), у 1992 в Барселоні і 1996 в Атланті розіграно по 4 комплекти медалей. В Україні В. с. розвивається від 1970, коли виникли перші секції в Києві, Харкові, Дніпропетровську, згодом – у Івано-Фр., Львів., Полтав., Луган. областях. Від 1973 щорічно проводяться чемпіонати України. 2000 засн. Федерацію веслового слалому України (президент – Ю. Воронцов).

В. П. Пожилова

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Весловий слалом / В. П. Пожилова // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-33781

Том ЕСУ:

4-й

Дата виходу друком тому:

2005

Дата останньої редакції статті:

2005

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

33781

Кількість переглядів цього року:

16

Схожі статті

Веслування
Світ-суспільство-культура  | Том 4 | 2005
В. П. Пожилова
Армспорт
Спорт  | Том 1 | 2001
В. О. Петренко
Київський обласний інтернат спортивного профілю
Спорт  | Том 13 | 2013
С. В. Мартинов

Нагору