ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Анджейовський Зиґмунт

АНДЖЕЙО́ВСЬКИЙ Зиґмунт (Andrzejowski Zygmunt; 30. 04. 1894, Київ – 17. 03. 1965, Лондон) – польський історик, фольклорист, мемуарист. Президент Товариства киян у Лондоні. Початк. освіту отримав у підпільній польс. школі пані Вжешчової. Закін. офіцер. артилер. школу в Одесі, від 1914 – на фронті. Від 1917 – у корпусі генерала І. Довбур-Мусницького в Бобруйську, брав участь у боях проти більшов. армії, двічі нагородж. бойовим Хрестом, отримав чин капітана. Був організатором і пропагандистом відділу Морської та колоніальної ліги в Модлині, Бресті та Гродно. Початок 2-ї світової війни застав А. підполковником на посаді кер. штабу операт. групи. Після загарбання Польщі фашист. Німеччиною емігрував до Франції, пізніше – до Англії. У Шотландії організував хор і виступав з концертами. Після війни залишився в Англії, служив командиром бронепоїзда, в упр. комунікацій, тех. інспектором на ф-ці папер. машин. Від 1965 – на пенсії. Протягом усього життя займався наук. дослідженнями військ. історії Польщі та України; видав історію кінноти Лісовського (17 ст.), «Wojennej pieśni polskiej» (1938), разом із А. Харасовським – «Skarbiec pieśni polskiej» (1944). Один з ініціаторів видання «Pamiętnik Kijowski», де опубл. його статті у 1-му томі (1959): «Biskup kijowski Józef Wereszczyński i jego pisma polityczne», «Duma Ukrainna i jej autor Adam Czachrowski»; у 2-му томі (1963): «Karol s Edmund Różyccy, dowódcy polscy w walce z Rosją», «Odgłosy wydarzeńwojennych i politycznych w pieśni na Ukrainie»; у 3-му томі (1966): «Kościoły i kaplice katolickie w Kijowie». А. співпрацював з польс.-укр. товариством, був палким прихильником союзу України та Польщі, у якому бачив єдину можливість збереження їхньої незалежності.

Тв.: W «Patagonii» i na Dnieprze // Pamiętnik Kijowski. T. 3. Londyn, 1966.

Літ.: E. A. Ś. P. Podpułkownik Dypl. Zygmunt Andrzejowski // Pamiętnik Kijowski. T. 4. Londyn, 1980.

В. О. Єршов

Основні твори

W «Patagonii» i na Dnieprze // Pamiętnik Kijowski. T. 3. Londyn, 1966.

Рекомендована література

  1. E. A. Ś. P. Podpułkownik Dypl. Zygmunt Andrzejowski // Pamiętnik Kijowski. T. 4. Londyn, 1980.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Анджейовський Зиґмунт / В. О. Єршов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-44097

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

44097

Кількість переглядів цього року:

1

Схожі статті

Керстен
Людина  | Том 12 | 2012
Л. О. Зашкільняк
Кот
Людина  | Том 15 | 2014
Л. О. Зашкільняк
Літвін
Людина  | Том 17 | 2016
Р. В. Пилипчук

Нагору