ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Куліш Микола Володимирович

КУЛІ́Ш Микола Володимирович (01. 09. 1949, Буенос-Айрес) – кінорежисер, продюсер, сценарист. Син В. Куліша і Оксани Керч, онук М. Куліша. Закін. Темпл. університет (м. Філадельфія, шт. Пен­сильва­нія, США, 1971). Працює у Філа­дельфії: 1972–77 – оператор, мон­тажер телевізій. мережі CBS/WCAU-TV, де продюсерував і змонтажував серію докум. фільмів «На очах» (премія Еммy, США); від 1978 – сценарист, реж., президент фірми «Kinocraft Media Productions», у якій реалізував докум., навч. і рек­ламні проекти для різних кор­по­ра­цій та продукував матеріали для передач; водночас викладає в Університеті Дрекселя. Від 1970-х рр. випустив понад 300 кіно- і відео­фільмів, іноді за участі непрофес. акторів. Працював у докум. та індустр. кінематографі, зняв цикл стрічок про перших американців «Американці ранньої історії», який став бестселером у шкіл. закладах. Співреж. і спів­автор сценарію д/ф «На шляху до Брауна» (1989), що оповідає про рух за громадян. права у США. 2002 оформив серію філь­мів «Основи громадянства» для навч. його осн. понять. 1994–2002 здобув понад 15 престиж. кіно- і телевізій. нагород, зокре­ма «CINE Golden Eagle» (тричі), «World Medal», «New York Festi­vals», «Silver Screen Award» (обидві – 1995) та ін.

В. П. Мацько

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Куліш Микола Володимирович / В. П. Мацько // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-51391

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

51391

Кількість переглядів цього року:

32

Схожі статті

Ілляшенко
Людина  |  Том 11 | 2024
В. П. Шурапов
Небера
Людина  |  Том 23 | 2021
О. М. Москаленко-Висоцька
Кац
Людина  |  Том 12 | 2012
С. Г. Крижевська

Нагору