ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Литовський півострів

ЛИТО́ВСЬКИЙ ПІВО́СТРІВ – рівнинний півострів у північній частині Кримського півострова. Лежить у межах Красноперекоп. р-ну, на Пн. Сх. від м. Армянськ, між Перекопським перешийком і Кугаран. дамбою, на Присиваській низовині; омивається затокою Сиваш Азовського моря. Пл. 16 км2. Низовинний (вис. 7–15 м), з уривистими берегами. Складений переважно глинами та лесовид. суглинками. Вкритий перелогами та полин­­но-степ. рослиннiстю за участі релiкт. злака ламкоколосника ситникового, занес. до Червоної книги України. Пiд час вiтр. згону води уздовж берегiв виникають земноводнi урочища з галофiт. рослиннiстю. У листопаді 1920 тут відбувалися запеклі бої між більшов. (брали також участь загони Н. Махна) і врангелів. військами.

А. В. Єна, О. В. Єна

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Литовський півострів / А. В. Єна, О. В. Єна // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-55245

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

17-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Світ-суспільство-культура

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

55245

Схожі статті

Нечаєва–Гегелина могила
Світ-суспільство-культура  | Том 23 | 2021
М. П. Жуковський
Искра
Світ-суспільство-культура  | Том 11 | 2011
Г. Я. Рудий
Нова свобода
Світ-суспільство-культура  | Том 23 | 2021
М. М. Вегеш, М. Ю. Токар

Нагору