ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Мікроліти

МІКРОЛІ́ТИ (від мікро... та ...літ) – дуже дрібні голчасті чи пластинкоподібні кристалики, що трапляються в основній масі ефузивних гірських порід. М. протиставляються більш крупним і раннім вкрапленикам вулканіч. гірських порід і кристалітам. Існує дуже рідкіс. мінерал мікроліт, знайдений у Норвегії, Італії, РФ, Казахстані, США, Бразилії та Пд.-Афр. Республіці; його формула: (Ca,Na)2Ta(F,OH); має світло-жовтий до бурого, іноді гіацинтово-червоний, зелений кольори. У археології М. – дрібні кам’яні знаряддя різних геом. форм довж. 1–2 см, що були найбільш поширені в часи мезоліту та застосовувалися як наконечники стріл або крем’яні леза. Їхню значну кількість виявлено й в Україні.

В. С. Білецький, В. І. Павлишин

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Мікроліти / В. С. Білецький, В. І. Павлишин // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2019. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-67587

Том ЕСУ:

21-й

Дата виходу друком тому:

2019

Дата останньої редакції статті:

2019

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

67587

Кількість переглядів цього року:

58

Схожі статті

Граніт
Світ-суспільство-культура  | Том 6 | 2006
А. Я. Радзивілл
Кімберліт
Світ-суспільство-культура  | Том 13 | 2013
В. С. Білецький, В. І. Павлишин
Ковельські вісті
Світ-суспільство-культура  | Том 13 | 2013
К. М. Курилишин

Нагору