ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Клір

КЛІР (від грец. ϰλῆρος – жереб) – назва усіх священно- та церковнослужителів у християнській Церкві, яких офіційно призначено для культового служіння. Ін. назва – причет. Окрім ієрархії ступенів священства для кліриків, чимало Церков, напр., РКЦ, мають паралельну ієрархію адм. влади. У тих Церквах, де висвячення на священика є таїнством, до трьох осн. ступенів священства (єпископ – пресвітер – диякон) додають низку нижчих ступенів. У деяких Церквах, переважно в катол., кліриків поділяють на регулярних і світських, залежно від того, чи є вони чл. чернечих чинів або ін. церк. установ, де складають чернечі обітниці. У катол. і православ. Церквах кандидатів у клірики висвячує в сан єпископ шляхом рукопокладання. Духовенство, яке є носієм таїнства священства, отриманого під час висвячення, відрізняється від мирян зовн. ознаками (особл. одяг) і способом життя (безшлюбність священиків та єпископів у римо-католиків і єпископів у православних). У протестант. Церквах відмінності між кліриками та мирянами значно менші, в деяких із них термін «священик» узагалі не вживають.

Н. С. Рубльова

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Клір / Н. С. Рубльова // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2013. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-8503

Том ЕСУ:

13-й

Дата виходу друком тому:

2013

Дата останньої редакції статті:

2013

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

8503

Кількість переглядів цього року:

66

Схожі статті

Воля
Світ-суспільство-культура  | Том 5 | 2006
І. З. Павлюк
Заповіт св. Кирила і Мефодія
Світ-суспільство-культура  | Том 10 | 2010
М. Ілюк
Журнал бібліотекознавства та бібліографії
Світ-суспільство-культура  | Том 9 | 2009
Н. Г. Солонська

Нагору