ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Кам'янка

КА́М’ЯНКА – річка у Межівському і Покровському районах Дніпропетровської області, права притока Вовчої (басейн Самари, Дніпра). Бере початок побл. с. Колона-Межова Межів. р-ну. Довж. 60,7 км, пл. бас. 505 км2. Долина добре розроблена, трапецієподібна, асиметрична; шир. у верхів’ї 1–1,5 км, у пониззі – 2–4 км; глиб. ерозій. врізу 20–90 м. Річище помірно звивисте, у нижній частині – сильно звивисте; шир. у верхів’ї 2–5 м, нижче – 5–15 м, подекуди до 20 м. Глиб. К. на перекатах 0,3–0,7 м, у плесах – 1–2 м. Похил річки 1,62 м/км. У верхів’ї і в серед. течії річище і заплава замулені, заболочені, подекуди заросли очеретяною рослинністю, річище майже не простежується. Часто в річищі К. і на схилах її долини відслонюються кристалічні породи. Осн. притока – Берестова (права). Бас. К. зарегульов. 71-м ставком і 3-ма водосховищами заг. пл. водного дзеркала 5,1 км2, об’ємом 17 млн м3. Живлення переважно снігове і дощове. Льодостав триває від поч. грудня до кін. березня. Використовують для с.-г. водопостачання, розведення риби, зрошення і рекреації. У бас. К. – смт Демурине, Межова, Просяна. У р-ні смт Просяна видобувають каолінову сировину.

В. В. Дем’янов

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Кам'янка / В. В. Дем’янов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2012. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-10971

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

12-й

Дата виходу друком тому:

2012

Дата останньої редакції статті:

2012

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Водойми

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

10971

Кількість переглядів цього року:

16

Схожі статті

Кільчень
Водойми  | Том 13 | 2013
В. В. Дем’янов
Кільтиччя
Водойми  | Том 13 | 2013
В. П. Коломійчук, В. П. Воровка, В. О. Демченко
Грузька
Водойми  | Том 6 | 2006
В. М. Мирза-Сіденко

Нагору