ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Жовтенька

ЖОВТЕ́НЬКА – річка у Софіївському та Апостолівському районах Дніпропетровської області, ліва притока Кам’янки (басейн Дніпра). Бере початок на Сх. від с. Петрове Софіїв. р-ну. Довж. 49,4 км, пл. бас. 293 км2. Долина Ж. добре розроблена, схили пологі, згладжені. Шир. долини 1,5 км, у пониззі – до 4 км. Річище у верхів’ї і пониззі випрямлене, у серед. течії – помірно звивисте. Шир. річища 1–5 м, глиб. – 0,3–0,8 м. У серед. і нижній течіях у річищі створ. численні перемички, які утворюють штучні водойми-плеса (шир. річища 20–50 м, глиб. – до 2,5 м). Природні плеса замулені, заросли очеретом. Бас. Ж. зарегульов. 22-ма ставками і водосховищем. Похил річки 1,74 м/км. Живлення переважно снігове і дощове. Льодостав триває від поч. грудня до серед. березня. Воду використовують для потреб с. господарства, розведення риби і рекреації.

В. В. Дем’янов, Л. І. Зеленська

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Жовтенька / В. В. Дем’янов, Л. І. Зеленська // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2009. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-18195

Том ЕСУ:

9-й

Дата виходу друком тому:

2009

Дата останньої редакції статті:

2009

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

18195

Кількість переглядів цього року:

14

Схожі статті

Коврай
Водойми  | Том 13 | 2013
В. В. Гребінь
Вовча
Водойми  | Том 4 | 2005
С. В. Степанян
Мож (Мжа)
Водойми  | Том 21 | 2019
В. В. Гребінь

Нагору