ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Геральдичне товариство Українське (УГТ)

ГЕРАЛЬДИ́ЧНЕ ТОВАРИ́СТВО Українське (УГТ) – всеукраїнська громадська організація. Створ. 1990 у Львові за підтримки обл. відділ. ЦДІА УРСР, Укр. фонду культури, Товариства охорони пам’яток культури і НТШ з метою сприяння відродженню та розвитку укр. геральд. науки і суміж. з нею дисциплін. УГТ продовжує традиції засн. 1906 Львів. геральд. товариства (на його базі після 1-ї світової війни створ. Польс. геральд. товариство) і Укр. геральд.-генеалог. товариства, яке діяло в 1960-х рр. на еміграції. Його чл. (понад 300 осіб, серед них – Я. Дашкевич, І. Сварник, В. Кривенко, М. Дмитрієнко) працюють над створенням наук.-теор. бази для розвитку геральдики в Україні; брали участь в утвердженні нац. символіки на держ. рівні (зокрема А. Гречило, І. Турецький, О. Кохан опрацювали остаточ. варіант Малого Держ. герба України); відновили давні або розробили нові герби й прапори для понад 800 міст, смт і сіл України; проводять дослідницько-пошукову роботу в архівах, б-ках і музеях України, Польщі, Білорусі, РФ, Канади, Франції та ін. країн. Разом із Львів. відділ. Інституту укр. археографії та джерелознавства НАНУ і ЦДІА у Львові УГТ від 1991 проводить щорічні наук. конф. з геральдики; від 1993 видає ж. «Знак», від 2000 – «Генеалогічні записки УГТ», від 2004 – «Реєстр особових гербів УГТ». Від 1995 Товариство є чл. Міжнар. федерації вексилол. асоц. і Міжнар. конфедерації генеалогії та геральдики. Голова – А. Гречило (від 1990).

І. Я. Скочиляс

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Геральдичне товариство Українське (УГТ) / І. Я. Скочиляс // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-29183

Том ЕСУ:

5-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

2006

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

29183

Кількість переглядів цього року:

37

Схожі статті

Вівчарство
Світ-суспільство-культура  | Том 4 | 2005
В. П. Мусієнко
Батьківщина
Світ-суспільство-культура  | Том 2 | 2003
Г. В. Мельничук
Коран
Світ-суспільство-культура  | Том 14 | 2023
В. С. Рибалкін

Нагору