ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Воблий Борис

ВО́БЛИЙ Борис (02. 08. 1883, с. Великі Бучки Костянтиноградського пов. Полтав. губ. – ?, Вашинґтон) – перекладач, японознавець, громадський діяч на Далекому Сході. Закін. Полтав. духовну семінарію (1904). Був псаломщиком Свято-Микол. церкви на ст. Погранична на кордоні Приморщини з Маньчжурією. 1906–12 – навчався на япон. відділ. Східного (Орієнтального) інституту у Владивостоці. 1907–09 – секр. Владивостоц. студент. укр. громади. Після закінчення інституту працював перекладачем на Сахаліні, де також організував укр. гурток, та на Сх.-Китайській залізниці у Маньчжурії. Згодом жив у Японії, Харбіні, Шанхаї, де викладав япон. мову. Від 1938 – заступник голови Шанхай. укр. громади, під час 2-ї світової війни – голова Укр. емігрант. комітету у Шанхаї. Відредагував книжку про Україну, що вийшла япон. мовою 1939 у Харбіні. Після 2-ї світової війни емігрував до США.

В. А. Чорномаз

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Воблий Борис / В. А. Чорномаз // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-35193

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

4-й

Дата виходу друком тому:

2005

Дата останньої редакції статті:

2005

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Людина

Ключове слово:

перекладач

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

35193

Кількість переглядів цього року:

6

Схожі статті

Морська
Людина  |  Том 21 | 2019
О. О. Боньковська
Мазоре
Людина  |  Том 18 | 2017
А. М. Зубар
Коваль
Людина  |  Том 13 | 2013
М. В. Шевченко

Нагору