ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Бандера Марта Андріївна

БАНДЕ́РА Марта Андріївна (22. 06. 1907, с. Старий Угринів, нині Калус. р-ну Івано-Фр. обл. – 13. 11. 1982, смт Сухобузино Краснояр. краю, РФ, перепохов. у рідному селі) – учасниця національно-визвольних змагань. Дочка Андрія, сестра Богдана, Василя, Володимири, Оксани, Олексія, Степана Бандерів. Член ОУН. Після закінчення Стрий. учител. семінарії брала активну участь у громад.-культур. роботі. Співпрацювала з чл. ОУН Д. Стефанишиним, М. Андрусовим та ін. 22 травня 1941 заарешт. і разом з сестрою Оксаною заслана до Сибіру як «ворог народу». Від липня 1941 до 9 лютого 1942 перебувала на спецпоселенні у с. Живий Ключ Краснояр. краю (РФ), працювала в колгоспі «Серп і молот». Згодом проживала у с. Шуликово, а від 1953 – у Сухобузино Краснояр. краю, де була зобов’язана регулярно реєструвати свою присутність. Її постійно змушували давати розписку, що в разі спроби втечі буде засуджена на 20 р. каторги. 1953 разом з Оксаною перевезена до Москви, де 2 місяці їх допитували, і, не добившись результату, знову відправили до Краснояр. краю. Після смерті Марти її останки 1990 перевезли з Краснояр. краю на батьківщину, спочатку до Львова, у кафедрал. собор св. Юра, а потім у рідне село.

Літ.: див. Бандера Володимира.

П. І. Арсенич, Т. Ф. Федорів

Рекомендована література

  1. див. Бандера Володимира.
завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Бандера Марта Андріївна / П. І. Арсенич, Т. Ф. Федорів // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2003. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-40244

Том ЕСУ:

2-й

Дата виходу друком тому:

2003

Дата останньої редакції статті:

2003

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

40244

Кількість переглядів цього року:

68

Схожі статті

Бандера
Людина  |  Том 2 | 2003
П. І. Арсенич
Коваль-Качунь
Людина  |  Том 13 | 2013
А. Є. Гриб
Бандера
Людина  |  Том 2 | 2003
П. І. Арсенич

Нагору