ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Ірпінь

ІРПІ́НЬ – річка в Андрушівському і Попільнянському районах Житомирської області та Фастівському, Києво-Святошинському й Вишгородському районах Київської області, права притока Дніпра (впадає у Київське водосховище). Довж. 162 км, пл. бас. 3340 км2. Бере початок побл. с. Яроповичі Андрушів. р-ну. Долина коритоподібна, шир. до 4 км, глиб. до 40 м. Заплава заболочена, шир. до 1,5 км. Річище завширшки 25–40 м. На відтинку 131 км річище є магістрал. каналом Ірпінської осушувально-зволожувальної системи. Похил річки 0,7 м/км. Гол. притока – Унава (права). В І. також впадає р. Нивка (права притока), що протікає пд.-зх. та зх. околицями Києва. Живлення мішане. Льодостав триває від поч. грудня до кін. березня. Середньорічна витрата води І. становить 7,6 м3/сек., об’єм водного стоку – 0,24 км3. Середня мінералізація води бл. 200 мг/дм3. Стік зарегульов. водосховищами та ставками. У бас. І. – невеликі осушув. та осушув.-зволожув. системи (Бучанська, Тарнівська, Шпитьківська тощо). Воду використовують також для тех. і с.-г. потреб. На річці – м. Ірпінь.

В. К. Хільчевський

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Ірпінь / В. К. Хільчевський // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2011. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-12627

Том ЕСУ:

11-й

Дата виходу друком тому:

2011

Дата останньої редакції статті:

2011

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

12627

Кількість переглядів цього року:

111

Схожі статті

Гриб
Людина  |  Том 6 | 2006
А. М. Подолинний, В. П. Мацько
Малиновський
Людина  |  Том 18 | 2017
М. П. Покропивний
Говтва
Водойми  | Том 6 | 2023
Л. М. Булава

Нагору