ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Висунь

ВИСУ́НЬ – річка у Долинському районі Кіровоградської області, Широківському районі Дніпропетровської області та Казанківському, Березнегуватському та Снігурівському районах Миколаївської області, права притока Інгульця (басейн Дніпра). Ін. назви: Висуні, Исунь. Первинна назва – Вицунь. Назва у перекл. з тюрк. означає «джерело». Бере початок в с. Вишневе Долин. р-ну на пд. відрогах Придніпров. височини. Довж. 206 км, пл. бас. 2670 км2. Похил річки 0,82 м/км. Осн. притоки: Добра (права), Вербова (ліва). Довж. річк. мережі в басейні складає 513 км, густота – 0,19 км/км2. Долина В. асиметрична, терасована, з крутими правими схилами, розчленов. числен. ярами і балками, і більш пологими лівими. Шир. долини у верхів’ї 1–1,5 км, у пониззі – до 4 км. Річище В. у верх. частині випрямлене, в серед. і нижній – звивисте. Природні плеса, як правило, замулені, поросли очеретом. На деяких ділянках річище розчищене. Живлення переважно снігове і дощове. Льодостав триває від серед. грудня до поч. березня. Бас. В. зарегульов. числен. ставками і невеликими водосховищами. Воду використовують для с.-г. потреб, розведення риби, рекреації.

Л. І. Зеленська, В. В. Дем’янов

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Висунь / Л. І. Зеленська, В. В. Дем’янов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-34207

Том ЕСУ:

4-й

Дата виходу друком тому:

2005

Дата останньої редакції статті:

2005

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

34207

Кількість переглядів цього року:

63

Схожі статті

Нижнє озеро
Водойми  | Том 23 | 2021
О. О. Кагало
Морочне
Водойми  | Том 21 | 2024
Т. Л. Андрієнко
Бистриця-Тисменицька
Водойми  | Том 2 | 2003
О. О. Кагало

Нагору