ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Східний світ

«СХІ́ДНИЙ СВІТ» – щоквартальний науковий журнал. Заснований 1927 в Харкові як друкований орган Всеукраїнської асоціації сходознавців. 1931 його видання припинили. Два останні номери (№ 6(15) за 1930 і здвоєний № 1/2(16/17) за 1931) вийшли під назвою «Червоний Схід». Відповідальні редактори: Я. Ряппо (1927–29), О. Полоцький (1930–31); до складу редколегії журналу входили А. Кримський, А. Ковалівський, П. Ріттер, П. Тичина. 1993 у Києві з ініціативи О. Пріцака видання відновлено як науковий часопис Інституту сходознавства НАНУ. Спочатку його видавали двічі на рік, від 2003 — щокварталу. Головні редактори: О. Пріцак (1993–2000), Ю. Кочубей (2001–09), Л. Матвєєва (2009–12), І. Отрощенко (від 2012). У перших номерах журналу більшість матеріалів присвячена економічній тематиці та торговельним зв’язкам СРСР, зокрема УРСР, з країнами Сходу; у числах відновленого часопису переважають публікації українською та англійською мовами, присвячені актуальним проблемам історії та сучасності країн Сходу, східним мовам і літературам, контактам України з країнами Сходу. Друкують також дослідження, присвячені кримським студіям, кавказознавству, африканістиці, східним діаспорам у різних країнах світу, бібліографічні огляди і рецензії тощо. Значне місце на сторінках «С. с.» посідають переклади історичних, релігійних і літературних пам’яток Сходу. Основні рубрики: історія, джерелознавство та історіографія, етнічні та релігійні меншини східного походження в Україні, мови та літератури, філософія, мистецтвознавство, сакральні тексти Сходу, пам’ятки східного походження на теренах України, релігії Сходу в системі державно-конфесійних відносин, сучасний Схід, Україна і Схід, наукова та літературна спадщина А. Кримського.

Рекомендована література

  1. Ковалівський А. Вивчення Сходу в Харківському університеті та Харкові у XVIII–XX віках // Антологія літератур Сходу. Х., 1961;
  2. Циганкова Е. Сходознавчі установи в Україні: Радянський період. К., 2007;
  3. Рибалкін В. Як відроджувався «Східний світ» // Східний світ. 2008. № 3.
Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
берез. 2025
Том ЕСУ:
стаття має лише електронну версію
Дата опублікування статті онлайн:
Тематичний розділ сайту:
Людина
Ключове слово:
щоквартальний науковий журнал
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
888359
Вплив статті на популяризацію знань:
3
Бібліографічний опис:

Східний світ / І. В. Отрощенко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2025. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-888359.

Skhidnyi svit / I. V. Otroshchenko // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2025. – Available at: https://esu.com.ua/article-888359.

Завантажити бібліографічний опис

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору