ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Група української національної молоді

ГРУ́ПА УКРАЇ́НСЬКОЇ НАЦІОНА́ЛЬНОЇ МО́ЛОДІ Створ. 1922 вояками Армії УНР, інтернованими в м. Йозефов і Ліберці (Чехо-Словаччина), з централею в Празі та відділами у Брно, Пршібрамі, Ліберці, Братиславі, Відні, Ґраці, Леобені, Львові та ін. містах Галичини. Тісно співпрацювала з УВО, намагаючись об’єднати всі укр. організації за кордоном на націоналіст. ґрунті. Голови – З. Петрів, Л. Макарушка, М. Коновалець, І. Ґижа, С. Нижанківський, О. Бойдуник. Пресовий орган – місячник «Національна думка» (Прага, 1924–28). У 1925 галиц. групи об’єдналися в Союз української націоналістичної молоді. 1929 усі групи ввійшли до складу Організації українських націоналістів.

Літ.: Мартинець В. Українське підпілля. Від УВО до ОУН: Спогади й мат. до передісторії та історії укр. організов. націоналізму. Б. м., 1949; Документи і матеріали з історії Організації Українських Націоналістів. Т. 1. К., 2005.

О. С. Кучерук

Рекомендована література

  1. Мартинець В. Українське підпілля. Від УВО до ОУН: Спогади й мат. до передісторії та історії укр. організов. націоналізму. Б. м., 1949;Google Scholar
  2. Документи і матеріали з історії Організації Українських Націоналістів. Т. 1. К., 2005.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Група української національної молоді / О. С. Кучерук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-32099

Том ЕСУ:

6-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

2006

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

32099

Кількість переглядів цього року:

9

Схожі статті

Керстен
Людина  | Том 12 | 2012
Л. О. Зашкільняк
Голицина
Людина  |  Том 6 | 2006
А. В. Потапова
Бурлака
Людина  |  Том 3 | 2004
С. П. Федоряк

Нагору